Zaproszenie na seminarium – Jak zbudować przewagę konkurencyjną na rynku technologii wodno-ściekowych dzięki ETV

„Deklarowana innowacyjność czy potwierdzona skuteczność, czyli jak zbudować przewagę konkurencyjną na rynku technologii wodno-ściekowych dzięki ETV” to tytuł seminarium, które realizowane jest w ramach EU Industry Days 2019, 19 marca 2019 w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.

Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe przy Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach we współpracy z BMP zapraszają na seminarium pt. „Deklarowana innowacyjność czy potwierdzona skuteczność czyli jak zbudować przewagę konkurencyjną na rynku technologii wodno-ściekowych dzięki ETV”

Seminarium realizowane jest w ramach EU Industry Days 2019
Data: 19 marca 2019
Miejsce: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (ul. Kossutha 6, Katowice), sala 121
Godziny: 11:30 – 15:00 (rejestracja od 11:15)

Cel spotkania i założenia

Wdrażanie koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym skłania sektor komunalny i przemysł w kraju i za granicą do poszukiwania nowych, skutecznych rozwiązań w zakresie poprawy efektywności procesów usuwania zanieczyszczeń z wody i ścieków, zamykania obiegów wodnych, monitoringu jakości wody i ścieków, ograniczania zużycia wody w procesach produkcyjnych, recyklingu wody do różnych zastosowań czy odzysku cennych surowców oraz energii.

Deklarujesz, że technologia jaką oferujesz jest innowacyjna, skuteczniejsza od konkurencji oraz spełnia oczekiwania nabywców. Ty o tym wiesz - lecz czy wie o tym Twój klient?

Producencie: uzyskując Świadectwo Weryfikacji ETV Unii Europejskiej dla swojej technologii zdobywasz zaufanie klienta i przewagę konkurencyjną na rynku krajowym i europejskim. Możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 100 tysięcy złotych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na uzyskanie Świadectwa ETV.

Nabywco: wymagając potwierdzenia w sposób wiarygodny i bezstronny parametrów technicznych/funkcjonalnych technologii oraz korzyści środowiskowych wynikających z jej zastosowania skutecznie ograniczasz ryzyko technologiczne i inwestycyjne przy wdrażaniu innowacji

W trakcie seminarium przedstawimy:

  • Program weryfikacji technologii środowiskowych ETV Unii Europejskiej
  • Jak uzyskać Świadectwo Weryfikacji ETV UE
  • Z czego sfinansować weryfikację
  • Jak wykorzystać ETV w procedurach przetargowych
  • Jak włączyć weryfikację jako element projektów POIR, Horyzont 2020, LIFE

Do udziału w seminarium zapraszamy:

Twórców i producentów innowacyjnych rozwiązań dla branży wodno-ściekowej oraz aparatury do monitoringu jakości wody, projektantów systemów, inwestorów, operatorów oczyszczalni, start -upy oferujące innowacje, przedstawicieli instytutów badawczych i uczelni prowadzących badania nad innowacyjnymi technologiami oczyszczania ścieków, uzdatniania wody, odzysku surowców ze ścieków, monitoringu jakości wody.

Rejestracja:

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoś udział do 12 marca 2019 r.

Prosimy o rejestrację on-line 

Program seminarium

Dodatkowe informacje:

Agnieszka Paszewska, JWTŚ IETU
tel.: 32 254 60 31 wew. 264
e-mail: a.paszewska@ietu.pl

Organizatorzy:

Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe przy Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

BMP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.